XXX4Fans
rure from patreon
rure

patreon


Голосовалка по призыву / Summoning poll

 Это голосовалка о том, кого следующим призовет Аинз, в следующей главе. Правила просты: Голосовать можно за любое количество любых Слуг, но выберу я только 4 самых заголосованных. В случае, если 4 Слуг не получится или между какими-то Слугами будет равенство - я просто выберу одного из этих Слуг, того, которого захочу сам. Голосование идет до конца вторника следующей недели; то есть до 01:00 25.03.2020 по UTC+7 или GMT+7 (Время Московское +4 часа). Призванные персонажи в дальнейших Сингулярностях появляться не будут.

This is a poll about who Ainz will summon next - in the next chapter. The rules are simple: You can vote for any number of any Servants, but I will choose only the 4 most voted. In the event there is a tie between some Servants, I will simply choose one of these Servants, the one I want. Voting goes until the end of next week’s Tuesday; that is, until 01:00 25/03/2020; UTC+7\GMT+7. Summoned characters will not appear in further Singularities. 

Comments

pity, was hoping for elizabeth at the beginning, guess she and kiyo may not meet again less you do some shenanigans regarding the seasonal events.

alassandro

I was actually hoping for the sisters and Elizabeth as some kind of reunification project followed by zuhge to bully his world view

DeityLVLPervert

Well for myself, aside those two it was only Cainabel among the Servants that actually had experience being killed by Ainz in his true form. It'd be interesting to have either of those two confirming that her tales weren't embellished. It also would shed light why at their first interaction, Cainable reaction was to prostrate in fear. Also, misery needs company, no? We want Euryale and or Stheno goes the depressing version of notice-me-Cainabel-senpai

Will

Ну, Нерону и Альтеру я ожидал... А вот Сфено и Эвриалу нет. Люди так ходят видеть как они дрожат от страха? I expected Nero and Altera to be leaders. I didn't expect Stheno and Euryale to be as well. I mean people really want to see them freaking out, aren't they?

Russian Reversal

I want to see Zhuge Liang’s common sense break.

Draxis

More people should choose Nero

Antonius Evan

Почему за Вейвера так мало голосов? Жалкой пародии на Демиурга нужно больше любви!

Filo

Эх, а что поделать...

Russian Reversal

Лично я поддерживаю идею с сёстрами Медузы. Сама фраза насчёт «готов меня на атомы распылить» была просто пророческой. Будет забавно иметь 2 богинь в постоянном состоянии ужаса а-ля Кайнабель сразу после призыва.

Barrow

Одни девушки... Эй! Дайте и парням шанс себя показать!

Berik9812

Так! Все голосуем за Эвриалу и Сфено!)))) Муахахаха)))

Berik9812


Related Creators