XXX4Fans
DAHR from patreon
DAHR

patreon


Все в порядке!

Hello, my patreon comrades!

Many of you are wondering about the following three things.

1) Where have I gone?

2) What’s up with “Goblins’ Curse”?

3) When will I finish my work for Akabur?

Let me tell this in order.

1) I was sick in bed. Everything was going pretty nasty. And my recovery after the sickness also went harder than I expected. T___T

At first, I had no intention telling about it. But then I decided to make a post for you, once I get better and return to work.

And now I finally got better and returned to work. So, I’m writing about it.)

Here I especially want to thank you for your money. It helped me GREATLY during my moments of forced inactivity!

2) Fortunately, while I was lying in agony, “Goblins’ Curse” didn’t require my part. And Xaljio was working hard according to the plan. Yesterday I joined him. Now we’re finishing it.

3) I’ve already sent Akabur the first (the decent one) part of work. If he likes it, the only remaining step will be to make the obscene part, and voila! I think so…

I would have announced my plans concerning the forthcoming patreon events, but, as they say, ‘If you want to make fate laugh, tell it about your plans.’ So I’d better implement my plans without any announcements.

With those words, I say goodbye and wish you the best of health!

_________

Привет, товарищи патреоны!

Многие из вас интересуются тремя вещами.

1) Куда я подевался?

2) Что там с "Проклятием гоблинов"?

3) И когда я закончу работу для Акабура?

По порядку.

1) Я валялся больным. Все протекало довольно хреново, и восстановление после болезни прошло тоже тяжелей чем мне хотелось Т___Т 

Сначала мне было не до того что бы писать об этом, а потом я решил что отпишусь вам как выздоровлю и вернусь за работу.

Итак я выздоровел и вернулся за работу. О чем и пишу.)

Тут хочется отдельно поблагодарить вас за вашу денюжку, она ОЧЕНЬ помогла мне в моменты вынужденной бездеятельности!

2) К счастью пока я валялся в агонии моё участие в "Проклятии гоблинов" не требовалось. И Ксалджио пахал в плановом режиме. Вчерась я включился. Добиваем.

3) Первую (ту что пристойная) часть работы для Акабура я ему уже отправил. Если ему понравиться, останется сделать непристойную часть, и вуаля! Я так думаю...

Я бы заанонсировал свои планы на ближайшие акции в патреоне, но как говорят, "Хочешь насмешить фатум, поведай ему свои планы", так что я лучше просто сделаю что планировал, без анонсов.

На этом всем пока и крепкого вам здоровья!

Все в порядке!

Comments

делаем что можем.)

DAHR

Как же здорово что вы пишете и на русском и на английском.) Спасибо вам за информацию и все арты ^^

<a href="https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1OvzogMfH8KJjy1zcq6ATzpXa5/Elegant-Nurse-Beauty-Sexy-Cool-Pin-Up-USSR-Soviet-Vintage-Retro-Canvas-Painting-Poster-DIY-Wall.jpg_640x640.jpg" rel="nofollow noopener" target="_blank">https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1OvzogMfH8KJjy1zcq6ATzpXa5/Elegant-Nurse-Beauty-Sexy-Cool-Pin-Up-USSR-Soviet-Vintage-Retro-Canvas-Painting-Poster-DIY-Wall.jpg_640x640.jpg</a> get well soon! XD cheers!

banana33


Related Creators