XXX4Fans
DAHR from patreon
DAHR

patreon


Tomorrow / Завтра

To make it in time. What a pleasant half-forgotten feeling…

It seems, one way or another, but we are going to release “Goblin’s Curse” before October ends.

And because our team lives in two and a half time zones, we had to choose the exact time for delivering the game. After a very brief discussion we have agreed on UTC-12 time zone. Because not a bloody minute could be spared when we’re talking about the project release.

And you, my dearest patreon comrades, just have to seat back and wait a little bit one last time.
Because, well, what could possibly go wrong with the project, that fully deserved the word ‘curse’ in its title, at the very last moment?
We believe, absolutely nothing! But just in case, knock on a wood.)

***************************************************************
Кажется, худо-бедно, но мы успеваем закончить «Проклятие гоблинов» до того, как закончится октябрь.

Поскольку наш рабочий коллектив проживает в двух с половиной часовых поясах, у нас был выбор, на какое точное время нам ориентироваться, выпуская игру? И, после очень недолгого обсуждения, мы выбрали часовой пояс UTC−12. Ибо ни одна чертова минута не бывает лишней, когда речь идет о релизе проекта.

А вам, дорогие товарищи патреоны, осталось просто сесть и в последний раз немного подождать.
Нет, ну а что, в конце концов, может в последний момент пойти не так с проектом, который полностью заслужил слово «проклятие» в названии?
Мы считаем, решительно ничего! Но через левое плечо все же сплюнем.)

Tomorrow / Завтра

Comments

<a href="https://pobierak.jeja.pl/images/0/6/7/39102_debile-przy-ognisku.gif" rel="nofollow noopener" target="_blank">https://pobierak.jeja.pl/images/0/6/7/39102_debile-przy-ognisku.gif</a> XDXDXD

Banana33rd

i heard dancing naked around the fire during a full moon helps send away evil spirits XD

Banana33rd

Yeah, it's always a great idea to release something with the word 'curse' in its title on Halloween. What could possibly go wrong? :-)

Wolfcub

Зарелизились ажно за два часа до полуночи в Гонолулу, так что все успели!

Wolfcub

still october in honolulu!

wadere

well I guess it wont be October as release date))) ой стоп че я выделываюсь. кажись в октябре все таки релизнуть не успели)

whyrawr

congratz guys! happy halloween!

Banana33rd


Related Creators